top of page
JOOGA- JA PURJETAMISREIS IBIZAL

Päikesetervitus, purjetamine ning päikeseloojangu meditatsioonid
1.-8. oktoober 2022
SIHTKOHT
KLIIMA
REISIPLAAN

Saar, kus peaaegu alati paistab päike ja õitsevad lilled, kus purjetajaid võtavad vastu maalilised ja vaiksed lahesopid ja pisikesed turistivabad rannad. See ei ole peosaar Ibiza, see on lõõgastumise ning merepealse ja mereäärse elu nautimise Ibiza. Ibiza sobib hästi ka neile, kel purjetamisega alles esimesed kogemused - tuuled on mahedad ning lainetus väike. Nädala tempo rahulik ja tasakaalus.

Oktoobri algus hellitab Ibizal suvesoojaga. Vihmasabinaid kohtab imeharva ning tuult on purjede seadmiseks parasjagu. Merevesi on soe ja soolane. Päike paitab, aga ei kõrveta.

Alustame 7-päevast jooga- ja purjetamispraktikat purjejahi pardal San Antonio sadamast, vaid 15 minutilise autosõidu kaugusel Ibiza lennujaamast. Varume laupäeva õhtul sadama lähedal asuvatest toidukauplustest värsket toorainet, seame ennast laeva sisse, saame tuttavaks ja alustame pühapäeval teekonda. Kuna Ibizal on kokku 3 sadamat, siis üldine tempo on 1 öö sadamas, 1 öö ankrus vaheldusega. 

Planeeritud päevaplaan:

- Hommikujooga ja juhendatud meditatsioon

- Ühiselt valmistatud tervislik hommikusöök laevas

- Purjetamiskoolitus

- Tervislik lõunasöök laevas või maal

- Ujumine, matkamine ja maade avastamine

- Päikeseloojangu jooga või meditatsioon

- Ühiselt valmistatud õhtusöök laevas või kohalikud road rannarestoranis

 

Eelnev purjetamiskogemus ei ole nõutud. Samuti ei pea osalejad olema eelnevalt joogat praktiseerinud. Nädalane jooga- ja purjetamisreis on ideaalne võimalus enesega parema ühenduse leidmiseks läbi uute kogemuste.

Joogatunnid toimuvad alati saare pinnal (mitte laevas). Vastavalt meeskonna tujudele teeme ühe joogatunni päevas pikema (kuni tund) ja teise lühema (ca 15 min).

Purjejahis tegutseme ja otsustame ühise meeskonnana. Seejuures on tegevustest osavõtmine igati vabatahtlik - keda huvitab purjetamine rohkem kui jooga, saab just sellele keskenduda - või vastupidi. Aega jääb raamatu lugemiseks, jutuajamisteks ja kes soovib, siis ka omapäi uitamiseks.

Sellel reisil praktiseerime hatha joogat. Läheneme joogapraktikale vabalt ja loominguliselt. Meie joogaõpetaja LEE JOHANNA SAUL on läbinud 200 tunnise hatha jooga õpetamise koolituse ning omandanud Yoga Alliance Hatha Yoga sertifikaadi.

 

Purjetamiskoolitust viib läbi mitme aastakümne pikkuse purjetamiskogemusega instruktor JÜRI SÕBER.

87044448_500562014192862_245137818219708

Jooga on minu jaoks energiate liigutamine, oma seisundi muutmine. 

Läbi teadliku hingamise ja liikumise võtab keha lõdvestunud oleku. Sellises seisundis on võimalik muuta oma mõttemustreid, rahustada hinge ja tervendada keha, kõike seda leebelt. 

Minu jaoks käib joogapraktika käsikäes looduses viibimisega. Vahet pole, kas otsime maandust või ühendust millegi kõrgemaga, jooga kaudu on võimalik mõlemas suunas liikuda ja leida tasakaal nende vahel. Kogu protsess on iga ühe oma avastada, kogeda ja defineerida. Avastamisrõõmu, kontakti ise endaga, rahunenud meelt ja lihtsaid väikseid igapäevaseid rõõme ja just nende märkamist soovin sellel reisil jagada. 

Lee Johanna Saul

Metsamatkarada_LuisaGretaVilo-45.jpg

PRAKTILINE INFO

Purjetamis- ja joogareisi maksumus: 1250 eurot / osaleja

Hinnas sisaldub: ruumika ja mugava purjejahi rent sihtkohas, koht kahekohalises kajutis, sadamamaksud Ibizal, laevakütus, sertifitseeritud joogaõpetaja poolt läbi viidud joogatunnid ja juhendatud meditatsioon, kogenud purjetamisinstruktor. 

Hinnale lisandub: Ibizale jõudmise ja tagasi koju tulemise ehk lennukulud, kohapealsed kulud toidule- ja joogile. Kui meeskond otsustab enamuse toidukordadest laevas valmistada, on nädalane kulu keskmiselt 300 eurot, kui eelistatakse rohkem restoranides õhtustada, võib nädalane kulu tõusta kuni 500 euroni. 

Lisainfo ja koha broneerimine: mereli@saulsailing.ee või +372 523 7785

Enne koha broneerimist loe ka õppereiside meelespead.

Saul Sailing ei ole reisibüroo. Seetõttu tuleb õppereisil osalejal sihtkohta jõudmiseks vajalik reis ise korraldada. Omaltpoolt anname nõu lennupiletite valimisel ning soovi korral jagame häid kontakte lennujaama transfeerideks. 

Soovitame igal osalejal teha ka reisitõrke ja tervisekindlustus, kaasa võtta Euroopa raivkindlustuse kaart (saab tellida eesti.ee keskkonnast).

bottom of page