top of page
HORVAATIA

Purjetamise õppereis tuhande saare riigis
10.-17. september 2022
17.-24. september 2022
SIHTKOHT


KLIIMA


 
REISIPLAAN
 

 
LAEVAD JA MEESKONNAD


 

Lend Aadria mere rannikule Horvaatia suuruselt teise linna Spliti lennujaama kestab Tallinnast või Riiast pisut alla 3 tunni. Horvaatia on saanud eestlastele viimaste aastatega üheks lemmikuks suvepikenduse sihtkohaks. Purjereisil on võimalik seda enam kui 1000 saarega riiki avastada mere poolt vaadates. Vabadus seilata ühelt saarelt teisele, peatuda hea kvaliteediga sadamates või vaiksetes lahesoppides tähistaeva all, valmistada toitu värskest toorainest laevaköögis või maitsta kohalikke hõrgutisi rannarestoranides - seda kõike Horvaatias saab. Eelkõige aga saab Horvaatias mõnusalt purjetamisoskuseid omandada või juba olemasolevaid oskuseid lihvida.

Päevad on septembris veel mõnusalt suvesoojad. Temperatuurid võivad küündida +30ni, merevesi ja tuul pakuvad head kerget karastust. Õhtud ja ööd on jahedamad, kuid temperatuur ei lange alla +20. Sademeid kohtab harva. Reisikotti soovitame pakkida nii päevitusriided päikseliste päevade kui kerged pikad riided jahedamate õhtute tarvis. 

Alustame 7-päevast purjetamise õppereisi Trogiri sadamast. Kompaktne ja kauni vanalinnaga Trogir on suurepäraseks lähtekohaks Spliti lennujaama saabujatele. Vaid 10-15 minutit takso- või bussisõitu ja oledki lennujaamast sadamasse jõudnud. 

Laeva saame kätte reisi esimesel päeval (laupäev) kella 15.00st ning laevast peame välja kolima reisi viimase päeva (laupäeva) hommikul kell 9.00. Kodusadamas Trogiris oleme tagasi reisi eelviimase päeva õhtul kella 17.00ks.

 

Nädalase purjetamise õppereisi marsruuti seame vastavalt tuulele ja tujudele. Pooled öödest veedame ankrus kaunites lahesoppides ja teise poole sildume hea sadamates, mis on Horvaatias väga hea kvaliteedi ja kõrvalteenustega. Meie nädalasse mahub kindlasti sisemeri ehk Luka kanal, mis viib sadamalinnade Šibeniku ja Skradini kaudu KRKA rahvuspargini; kaunite rannarestoranidega Palmižana saar; Marco Polo sünnikoht Korcula ning Vis'i saar, kus on muuhulgas vändatud osa Mamma Mia muusikalifilmist. 

Kuna õppereisi esmaseks eesmärgiks on purjetamise praktiseerimine, siis ei ole õppereisi plaan detailselt paigas. Lähtume tuulest ja valime marsruute ühise meeskonnana vastavalt sellele.

Õppereisi jooksul saavad kõik meeskonnaliikmed praktiseerida nii rooli- kui soodimehe rolli, teha sildumisharjutusi ja harjutada meeskonnatööd manöövreid sooritades. Meeskonna valmisoleku korral mahub Horvaatia õppereisi kavasse ööpurjetamine ning palju navigatsiooniharjutusi. Kõike ikka kogenud instruktorite juhendamise ja valvsa pilgu all.

INSTRUKTOR RIHO TEIDLA

3 x 2-kohalist kajutit

6 meeskonnaliiget + instruktor

INSTRUKTOR PRIIT JÜRIOJA

3 x 2-kohalist kajutit

6 meeskonnaliiget + instruktor

ÕPPEREISI MAKSUMUS

850 eurot

Hinnas sisaldub: laevarent, koht kahekohalises kajutis, Horvaatia turismimaks, kogenud instruktori juhendamine kogu õppereisi jooksul.

Hinnale lisandub: kulud lennureisile, söögi- ja joogi ning kohapealse meelelahutuse kulud, laevakütus ja sadamamaksud. Keskmiselt jäävad Horvaatias õppereisil osalejate kohapealsed kulud Horvaatia õppereisil 200-400 euro vahele, sõltuvalt isiklikest tarbimiseelistustest.

Lisainfo ja koha broneerimine: mereli@saulsailing.ee või +372 523 7785

Enne broneerimist loe ka õppereiside meelespead.

Saul Sailing ei ole reisibüroo. Seetõttu tuleb õppereisil osalejal sihtkohta jõudmiseks vajalik reis ise korraldada. Soovitame teha ka reisitõrke ja tervisekindlustus ning kaasa võtta Euroopa raivkindlustuse kaart (saab tellida eesti.ee keskkonnast).

bottom of page