top of page
HORVAATIA
Purjetamise õppereis tuhande saare riigis
Järgmine purjetamispraktika Horvaatias toimub 2025 sügisel. 
Hetkel saad eelregistreerida enda huvi, kui soovid just Horvaatias meiega purjetamist praktiseerida. Sellisel juhul oled õppereisil osalemise eelisjärjekorras kui reisiinfo avaldame. Eelregistreerunutel on seejärel aega 48h oma plaane seada, enne kui purjetamispraktika registreerimise kõigile avame.  Pea meeles, et ühe õppereisi meeskonda mahub vaid 6 purjetamishuvilist.
Registreeri huvi
Sihtkoht

Lend Aadria mere rannikule Horvaatia suuruselt teise linna Spliti lennujaama kestab Tallinnast või Riiast pisut alla 3 tunni. Horvaatia on saanud eestlastele  üheks lemmikuks suvepikenduse sihtkohaks. Purjereisil on võimalik seda enam kui 1000 saarega riiki avastada mere poolt vaadates. Vabadus seilata ühelt saarelt teisele, peatuda hea kvaliteediga sadamates või vaiksetes lahesoppides tähistaeva all, valmistada toitu värskest toorainest laevaköögis või maitsta kohalikke hõrgutisi rannarestoranides - seda kõike Horvaatias saab. Eelkõige aga saab Horvaatias mõnusalt purjetamisoskuseid omandada või juba olemasolevaid oskuseid lihvida.

spencer-davis-so4ElujJVP8-unsplash.jpg
patricia-jekki-fGGPW8lH9To-unsplash.jpg
Ilma- ja tuuleolud

Meie purjetame Horvaatias septembri keskpaigas. Päevad on siis veel mõnusalt suvesoojad ning keskpäevane temperatuur võib küündida 30 soojakraadini. Merevesi ja tuul pakuvad head kerget karastust. Õhtud ja ööd on jahedamad, kuid temperatuur ei lange alla 20. Sademeid kohtab harva ning tuuleolud sobivad ka algajatele purjetajatele. Tänu reeglina mahedatele tuultele ja purjetamisele ka sisemerel saab Horvaatia purjetamisreisil eriti hästi praktiseerida purjetrimmi, paute ja halsse. Tiheda liiklusega sadamad ja laevateed on ideaalsed manöövrite ja meeskonnatöö harjutamiseks.

 

Reisikotti soovitame pakkida nii päevitusriided ja päikesekaitsekreemi päikseliste päevade tarvis, kui ka kerged pikad riided jahedamatel õhtutel õueelu nautimiseks. 

Purjetamisplaan

7 päevast purjetamisreisi alustame ühest Spliti ümbruse sadamatest. Nädala plaan kujuneb meeskonna ühise planeerimise tulemusena, arvestades nii tuuleolusid kui meeskonna tundeid ja tujusid. 

Reeglina purjetame sisemerd mööda Skradinisse, kus soovijad saavad ette võtta jalgsi- või rattamatka KRKA rahvusparki; naudime puutumatut lootust ja öist vaikust mõnes Kornati rahvuspargi tuulevaikses lahesopis; ankurdame ennast Hvari saare vanalinna alla, et võtta ette 15 minutiline jalutuskäik saare kohal kõrguva 13- sajandist pärineva kindluse müüride vahele imeliste vaadete nautimiseks; teeme lõunapeatusi privaatsetes rannarestoranides, otsime kontakti varahommikul sadamakaile naasvate kalameestega värskeima tooraine hankimiseks ja loodame oma purjetamisteekonnal kohata delfiine. Kõige selle juures peamiselt ikkagi purjetame.

Meie purjetamispraktika meeskonda mahub reeglina 6 kursanti, mis annab kõigile võimaluse vähemalt üheks päevaks kipperi roll võtta ning oma oskuseid kõigis erinevates laevameeskonna rollides täiendada.

june-liu-sRXHpWjzsQQ-unsplash.jpg
Registreerimisinfo

Järgmise purjetamisreisi kuupäev: september 2024 (täpsed kuupäevad, jahi ja instruktori info avaldatakse jooksvalt)

Õppereisi maksumus sisaldab:

  • 7 ööd majutust purjejahi 2-kohalises kajutis;  6 päeva purjetamispraktikat kogenud instruktori juhendamisel, laevarenti ja deposiidi kindlustust; voodipesu ja käterätte laevas; vajalikku varustust pardal toidu valmistamiseks; jahi lõppkoristust.

Õppereisi maksumus ei sisalda:

  • toitu ja jooke jahi pardal, kaldapealset meelelahutust, sadamatasusid, laevakütust, sihtkohta ja sadamasse reisimise kulusid, turismimakse, reisikindlustust.

Osalemise tingimused:

  • Kuni purjetamispraktika kuupäevad ja maksumus ei ole avalikult kodulehel välja kuulutatud, saab registreerida huvi. Kõigile huvi registreerijatele saadetakse purjetamispraktika detailne info esmajärjekorras, 48h enne reisi avalikult väljakuulutamist. 

  • Ühele purjetamispraktikale pääseb kuni 6 huvilist registreerimise järjekorras. 

  • Koha kindlustamiseks tuleb registreerimisinfo avalikustamise järel täita registreerimisvorm ning tasuda 50% purjetamispraktika maksumusest 5 päeva jooksul. Teine osamakse (50%) tuleb tasuda 40 päeva enne õppereisi algust. 

  • Juhul, kui praktika tasu ei ole makstud tähtaegselt, on purjetamispraktika korraldajal õigus pakkuda kohta järgmistele huvilistele. 

  • Juhul, kui registreerimise ja tasu maksmise järel tekib vajadus osalemine tühistada, palume leida endale asendaja või võtta esimesel võimalusel Saul Sailingu kontaktisikuga ühendust. Kui broneeritud kohale õnnestub leida järgmine huviline, maksame kogu tasutud ettemaksu tagasi.

Registreeri huvi
bottom of page