top of page
MALLORCA
Purjetamine Baleaaridel
Järgmine purjetamispraktika Mallorcal toimub
7.-14.09.2024

 
Sihtkoht

Baleaaride suurim saar Mallorca on üks enimarmastatud purjetamise sihtkohtasid Vahemeres. Miljoni elanikuga saar pakub lisaks pulbitsevale pealinnale Palma de Mallorcale avastamist väikestes ja hubastes külades, millest igaüks peidab erinevat lugu ajaloost ja traditsioonidest. Vahemereline kliima sooja talve ja palava suvega toob kokku kliimapagulasi igast ilmakaarest. September on veel rahvarohke turismihooaeg, kuid tänu arvukatele piltilusatele lahesoppidele igas saare servas ning piisava suurusega sadamatele ei pea purjetajad rahvarohkuse pärast muretsema. Purjetamispraktika vahel ja kõrval on Mallorca ideaalne kohaliku köögikultuuri nautimiseks, kitsastel tänavatel arhitektuuri imetlemiseks, kohaliku käsitöö nautimiseks, aga loomulikult kristallselgesse vette sukeldumiseks, lahesoppides snorgeldamiseks ja värskest toorainest laevaköögis hõrgutavate einete valmistamiseks. 

eugene-zhyvchik-R7gckw0JxwY-unsplash.jpg
gary-butterfield-E7Jt6s6EuOs-unsplash.jpg
Ilma- ja tuuleolud

Vahemereline kliima Mallorcal tähendab soojasid talvesid ja palvaid suvesid, millest viimane on septembrikuus veel täies hoos. Seega paki kindlasti kaasa korralik UV-kaitse ja peakate.

 

Ideaalseim purjetamishooaeg on maikuust oktoobrini ning tuuleolud Mallorcal ja selle ümbruses sobivad hästi ka algajatele purjetajatele. Tugevad tuuled septembris reeglina ei ohusta, tuulevaikust kohtab samas samuti harva. Saare ümber on vesi Baleaaridele omaselt rahulik. 

Purjetamisplaan

Alustame ja lõpetame purjetamisreisi saare pealinna Palma de Mallorca jahisadamast. Lennujaamast on see vaid 15 minutilise takso- või bussisõidu kaugusel. Jah just bussisõidu, sest vaid 5 eurose piletiga saab mugavalt lennujaamast sadama lähedale. 

Sõltuvalt meeskonna tujudest ja tuultest võime suunduda pealinnast mööda rannikut edelasse, külastades Pollencat, Sollerit, Cabrerat ja Portocolom'i. Ent kui meeskonnas leidub tahet teha purjede all pikemaid päevasid, jõuame nädala jooksul külastada ka Baleaaride väikseimat pärli, Menorcat. 

reiseuhu-aue3vSw8DQQ-unsplash.jpg
Registreerimisinfo

7.-14.09.2024

Praktika algus ja lõpp:

Palma de Mallorca

1190 €

Instruktor ja koolitaja

Photo 15-09-2019, 17 10 37.jpg

Elmo Saul

Õppereisi maksumus sisaldab:

  • 7 ööd majutust purjejahi 2-kohalises kajutis;  6 päeva purjetamispraktikat kogenud instruktori juhendamisel, laevarenti ja deposiidi kindlustust; voodipesu ja käterätte laevas; vajalikku varustust pardal toidu valmistamiseks; jahi lõppkoristust.

Õppereisi maksumus ei sisalda:

  • toitu ja jooke jahi pardal, kaldapealset meelelahutust, sadamatasusid, laevakütust, sihtkohta ja sadamasse reisimise kulusid, turismimakse, reisikindlustust.

Osalemise tingimused:

  • Kuni purjetamispraktika kuupäevad ja maksumus ei ole avalikult kodulehel välja kuulutatud, saab registreerida huvi. Kõigile huvi registreerijatele saadetakse purjetamispraktika detailne info esmajärjekorras, 48h enne reisi avalikult väljakuulutamist. 

  • Ühele purjetamispraktikale pääseb kuni 6 huvilist registreerimise järjekorras. 

  • Koha kindlustamiseks tuleb registreerimisinfo avalikustamise järel täita registreerimisvorm ning tasuda 50% purjetamispraktika maksumusest 5 päeva jooksul. Teine osamakse (50%) tuleb tasuda 40 päeva enne õppereisi algust. 

  • Juhul, kui praktika tasu ei ole makstud tähtaegselt, on purjetamispraktika korraldajal õigus pakkuda kohta järgmistele huvilistele. 

  • Juhul, kui registreerimise ja tasu maksmise järel tekib vajadus osalemine tühistada, palume leida endale asendaja või võtta esimesel võimalusel Saul Sailingu kontaktisikuga ühendust. Kui broneeritud kohale õnnestub leida järgmine huviline, maksame kogu tasutud ettemaksu tagasi.

bottom of page