top of page
TENERIFE
Purjetamine Kanaaridel
Järgmine purjetamispraktika Tenerifel toimub
23.-30.11.2024
Sihtkoht

Tallinnast või Helsinkist ca 6 lennutunni kaugusel asuv Kanaari saarestik on kõige lähem sihtkoht kust varakevadel sooja ja purjetamiseks sobivaid tingimusi otsida. 28 laiuskraadil asuv Tenerife on geograafiliselt samal joonel Floridaga ning vaid pisut ekvaatorist põhjapool kui Bahama saared. Lisa sellele veel kaunid vaated saartel kõrguvatele vulkaanidele, 21 erinevat liiki vaalad, pea aastaringne päikesepaiste ning saad aru, miks Põhja- ja Lääne Eurooplased nii tihti just selle sihtkoha valivad. Kuna tuulevaikus Atlandi ookeanil just eriti tihti ei kimbuta, siis on see loomulikult ka ideaalseim paik hilissügiseseks või varakevadiseks purjetamispraktikaks..

Laevanina ees mängivad delfiinid, ööpimeduses purjejahiga kaasa liikuvad vaalad, hommikused retked kalaturule ja piisaval hulgal meelelahutust kaldal on see, mida Tenerifelt oodata. 

regos-kornyei-MEvy2RmSzBM-unsplash.jpg
adam-niescioruk-M-wWRuiX7xU-unsplash_large.jpg
Ilma- ja tuuleolud

Kanaaridel on aastaringselt kevad. Jahed on vaid jaanuar-veebruar, seega purjetamishooaeg on Kanaaridel pea aastaringselt. Talvekuudeks liigub suurem osa Vahemerel renditavatest jahtidest just Kanaaridele, et mõnusaid ilma- ja tuuleolusid saaksid ära kasutada võimalikult paljud purjetajad. 

 

Ookeanivesi on veel sügisest soe ja päevased päikesekiired tõstavad temperatuuri pea alati üle +22.  

 

Saare varjust välja purjetades on piisavalt tuult, aga ka lainet. Vaatamata mõnusatele soojakraadidele soovitame siiski kaasa pakkida pikad purjetamisriided, sest tuul teadagi jahutab.

 

Ideaalne on Kanaaride purjetamispraktika juba mõningase kogemusega praktikantidele, aga ka algajad seilamishuvilised on Kanaaride olusid alati nautinud.

Purjetamisplaan

Alustame 7-päevast purjetamise õppereisi Tenerife romantilisest sadamalinnast Las Galletas, mis asub Tenerife lõunalennujaamast (Tenerife Sur Airport - TFS) 15 minutilise taksosõidu kaugusel.

Kuna ankurdamiseks Tenerife ümbruses mugavaid kohti ei ole, siis reeglina veedame päevad ookeanil ja ööd sadamakai küljes. Nii saavad soovijad ka saare meelelahutust nautida ning ookeanilainetest pisut puhata. 

Kindlasti seilame romantilisele kõrvalsaarele La Gomerale, kuhu jääme sadamasse vähemalt üheks ööks. Seal on hea harjutada manöövreid, enesekindluse saamiseks poide vahel sillast eemal ning siis juba ka sildumist.

Kindlasti teeme Tenerifel ka ööpurjetamise praktikat!

igor-ferreira-GeKKhO-Q1LE-unsplash.jpg
Registreerimisinfo

23.-30.11.2024

Praktika algus ja lõpp:

Las Galletas, Tenerife

1190 €

Instruktor ja koolitaja

Photo 15-09-2019, 17 10 37.jpg

Elmo Saul

Instruktor ja koolitaja

Edasijõudnud purjetaja.png

Julius Tarand

Õppereisi maksumus sisaldab:

  • 7 ööd majutust purjejahi 2-kohalises kajutis;  6 päeva purjetamispraktikat kogenud instruktori juhendamisel, laevarenti ja deposiidi kindlustust; voodipesu ja käterätte laevas; vajalikku varustust pardal toidu valmistamiseks; jahi lõppkoristust.

Õppereisi maksumus ei sisalda:

  • toitu ja jooke jahi pardal, kaldapealset meelelahutust, sadamatasusid, laevakütust, sihtkohta ja sadamasse reisimise kulusid, turismimakse, reisikindlustust.

Osalemise tingimused:

  • Kuni purjetamispraktika kuupäevad ja maksumus ei ole avalikult kodulehel välja kuulutatud, saab registreerida huvi. Kõigile huvi registreerijatele saadetakse purjetamispraktika detailne info esmajärjekorras, 48h enne reisi avalikult väljakuulutamist. 

  • Ühele purjetamispraktikale pääseb kuni 6 huvilist registreerimise järjekorras. 

  • Koha kindlustamiseks tuleb registreerimisinfo avalikustamise järel täita registreerimisvorm ning tasuda 50% purjetamispraktika maksumusest 5 päeva jooksul. Teine osamakse (50%) tuleb tasuda 40 päeva enne õppereisi algust. 

  • Juhul, kui praktika tasu ei ole makstud tähtaegselt, on purjetamispraktika korraldajal õigus pakkuda kohta järgmistele huvilistele. 

  • Juhul, kui registreerimise ja tasu maksmise järel tekib vajadus osalemine tühistada, palume leida endale asendaja või võtta esimesel võimalusel Saul Sailingu kontaktisikuga ühendust. Kui broneeritud kohale õnnestub leida järgmine huviline, maksame kogu tasutud ettemaksu tagasi.

bottom of page