SEYŠELLID

jaanuar 2022

Õhk +30 ja vesi +27 on Seyšellide standard. Siidpehme valge liivaga rannad, lopsakad rohelised palmid ja türkissinine vesi. See kõik on iseenesestmõistetav normaalsus. Lisa võrrandisse maailma ühed lahkeimad kohalikud, värske tooraine toiduvalmistamiseks, piiritu ookean ja mõnus meeskond laevas ning ideaalne merepraktika ongi olemas.

adam-niescioruk-M-wWRuiX7xU-unsplash_lar

KANAARID

19.-26. märts 2022

3 laeva / meeskonda

Igavese kevade saared Kanaarid pakvad varakevadel 28ndal laiuskraadil ühtaegu mõnusat sooja ja purjetamiseks sobivaid tuuli. Purjekaid saatvad pilootvaalad ja karastav ookeanivesi, mõnusad kalarestoranid ja piisavalt sadamakohti. Eelkõige aga hea võimalus 7 päeva jooksul ookeanipurjetamist praktiseerida.

Sel kevadel seilame Kanaaridel korraga kolme laevaga, seega tagasihoidlik miniregatt on ideaalne võimalus nädala jooksul õpitu kindlustamiseks.

SOOME SAARESTIK

suvi 2022

Mis saaks olla mõnusam, kui jätta lennureis vahele ja astuda purjejahti siinsamas Eestimaal. Just nii alustame 7-päevast purjereisi Turu saarestikku, alguse ja lõpuga Dirhami sadamast. Kalapüük, lõkkeõhtud saarel, manöövrid tiheda laevaliiklusega sadamates, navigatsiooniülesanded, paudid ja halsid. Kõik see mahub mõnusasse nädalasse siinsamas naaberriigi looduskaunis saarestikus.

IMG_2566_edited.jpg

EESTI VÄIKESADAMAD

suvi 2022

Eestimaa suvi on meie meelest liiga ilus selleks, et seda välismaal veeta. Samuti on meil piisavalt mõnusaid väikesaari ja sadamaid, kus sildumist praktiseerida ja väikeseks matkaks kuivale maale astuda. Esmaseks purjetamispraktikaks on siinsed tingimused igatahes ideaalsed. Ja mine tea, kui tuuled soosivad, võime Läti rannikulegi välja jõuda!

PHOTO-2020-08-01-21-13-39.jpg
PURJETAMISE ÕPPEREISID 2020

HORVAATIA

september 2022

Horvaatia on purjetamise praktiseerimiseks Euroopas üks parimaid paikasid. Sisemerel kuni KRKA rahvuspargini on ideaalsed tingimused pautimiseks ja halssimiseks. Arvukate saarte vahel seilates saab harjutada manöövreid. Hea kvaliteediga sadamad ööbimiseks ja sildumispraktikaks, mõnus kliima, imeline loodus ja külalislahked kohalikud. Just seetõttu purjetame Horvaatias 2022 sügishooajal vähemalt kahe jahi / meeskonnaga.

ATLANDI PURJEREIS MALLORCA-TENERIFE

16.10-05.11.2021

2021 sügisel võtame ette 3 nädalase purjereisi Mallorcalt läbi Maideira Tenerifele

See purjetamispraktika sobib sulle, kui oled juba mõned korrad purjeka peal kätt proovinud ja tahad oma oskusi täiendada. Esmakordsetele purjetamishuvilistele me seda reisi ei soovita, kuna olud on mõnevõrra "põnevamad". 

Kui tunned, et see kõik on just sinule ning tahad sügisel oma oskuseid lihvida pikamaa ookeanipurjetamisel, siis võta meiega ühendust, et saaksime ka sind plaanide täpsustudes kursis hoida.

Kirjuta oma huvist:

mereli@saulsailing.ee

MIS HINNAS SISALDUB?

LAEVARENT

Mugav kajutikoht hästivarustatud purjelaevas või katamaraanis.

Laeva lõppkoristus, voodipesu, laeva kindlustus ja turismimaksud kuuluvad laevarendi hulka. 

 

Purjereisidel on meie kasutada 

12-16m monohull või katamaraan, mis reeglina ei ole vanem kui 4 aastat. Rendilaevade suure kasutuskoormuse tõttu on 4-5 aastat laeva premium iga, peale seda hakkab kulumisaste tõusma. See sõltub siiski charterfirmast ja laevahoolduse tasemest. 

 

Aktiivse purjetamise reisidel hoiame meeskonna väikesena (ca 6), et kõik saaksid võimalikult palju praktikat.

INSTRUKTOR

Meie kogenud instruktorid on tugevad nii teoorias kui praktikas.

 

Instruktor on purjereisil osa meeskonnast. Merele minnes ja merel tegutsetakse ühiselt, kuid instruktori kogemused on need, millele tuginedes otsuseid vastu võetakse. 

Kipper vastutab reisil ka meeskonnaliikmete turvalisuse eest, seega on oluline merel olles

tema juhiseid jälgida. 

 

Selle kõige kõrval on meie kipperid ka lihtsalt mõnusad reisikaaslased.

  

PURJETAMISPRAKTIKA

Roolimine, sildumine, purjede seadmine, manöövrid, navigatsioon - seda kõike saad soovi korral ühe purjereisi jooksul kipperi/koolitaja  juhendamisel praktiseerida. 

Lisaks purjetamisele õpid, kuidas valmistada toitu kõikuvas laevaköögis, kas magada tähistaeva all või kajutis, kust hankida värsket kohalikku toorainet ning sõlmida merel meeskonnatöö käigus uusi sõprussuhteid.