Minorca

BALEAARID

IBIZA JA FORMENTERA
1.-8. oktoober 2022

MALLORCA JA MENORCA
1.-8. oktoober 2022
VÄLJA MÜÜDUD

Baleaaridest kuuldes tuleb alati meelde tüüpiline stseen postkaardilt - Vahemere süda, kus türkiissinine vesi on kaljude alla koopad uhunud ning kaldapealsed, mida katab vahemereline rohelus.

 

Mallorca, Menorca, Ibiza ja Formentera on justkui igaks aastaajaks loodud. Need Hispaania saared on teiseks koduks filmistaaridele, tippsportlastele ja isegi kuningliku pere liikmetele. Purjetades on parim valik Baleaaridest meile nädalaga kättesaadav. 

 

Purjetamiseks on parim aeg aprilli lõpust oktoobri keskpaigani.

 

Oktoobrikuu esimesel nädalal on võimalik valida kolme praktika vahel.  Üks reisidest alustab ja lõpetab Mallorcal, La Lonja sadamast, mis on Mallorca lennujaamast taksoga ca 10 ja bussiga ca 25 minuti kaugusel. Soodsate tuulte korral käime ära Menorca saarel. 

Kaks reisi alustavad ja lõpetavad Ibizalt, Sant Antony de Portmany sadamast. Nädal on ideaalne aeg purjetada saarele ring peale ning jõuda vähemalt üheks päevaks ka kõrval asuvale Formenterale. Sel korral on võimalik valida traditsioonilise purjetamispraktika ning kombineeritud purjetamis- ja joogapraktika vahel. 

 

Image by Ibiza Ibiza Ibiza
Image by Damien Chaudet

PRANTSUSE POLÜNEESIA

oktoober-november 2023

118 saarest koosnev arhipelaag Vaikses ookeanis on oma kogupindalalt võrreldav Lääne-Euroopaga. See on ka ainus võrdlus, mida tuua.

 

Maailma üheks külalislahkeimaks paigaks peetavad Prantsuse Polüneesia saared kostitavad kõige sellega, mida Põhjamaa inimene ühelt puhkuselt ootab. Et tegemist on siiski ookeanipraktikaga, siis ühendad meeldiva kasulikuga. 

Prantsuse Polüneesias seilame katamaraaniga, mis mahutab 8 meresõpra. Kahe nädala jooksul külastame kindlasti Bora Bora, Taha ja Raiatea saari. 

Image by Kazuo ota

MIS HINNAS SISALDUB?

LAEVARENT

Mugav kajutikoht hästivarustatud purjelaevas või katamaraanis.

Laeva lõppkoristus, voodipesu, laeva kindlustus ja turismimaksud kuuluvad laevarendi hulka. 

 

Purjereisidel on meie kasutada 

12-16m monohull või katamaraan, mis reeglina ei ole vanem kui 4 aastat. Rendilaevade suure kasutuskoormuse tõttu on 4-5 aastat laeva premium iga, peale seda hakkab kulumisaste tõusma. See sõltub siiski charterfirmast ja laevahoolduse tasemest. 

 

Aktiivse purjetamise reisidel hoiame meeskonna väikesena (ca 6), et kõik saaksid võimalikult palju praktikat.

INSTRUKTOR

Meie kogenud instruktorid on tugevad nii teoorias kui praktikas.

 

Instruktor on purjereisil osa meeskonnast. Merele minnes ja merel tegutsetakse ühiselt, kuid instruktori kogemused on need, millele tuginedes otsuseid vastu võetakse. 

Kipper vastutab reisil ka meeskonnaliikmete turvalisuse eest, seega on oluline merel olles

tema juhiseid jälgida. 

 

Selle kõige kõrval on meie kipperid ka lihtsalt mõnusad reisikaaslased.

  

PURJETAMISPRAKTIKA

Roolimine, sildumine, purjede seadmine, manöövrid, navigatsioon - seda kõike saad soovi korral ühe purjereisi jooksul kipperi/koolitaja  juhendamisel praktiseerida. 

Lisaks purjetamisele õpid, kuidas valmistada toitu kõikuvas laevaköögis, kas magada tähistaeva all või kajutis, kust hankida värsket kohalikku toorainet ning sõlmida merel meeskonnatöö käigus uusi sõprussuhteid.