HELISTA

Tel: +372 523 7785 (Mereli)

Tel: +372 511 0574 (Elmo)

KIRJUTA
MILLAL VASTAME?

Vastame esimesel võimalusel tööpäeva jooksul.

ÜLE 10 AASTA KOGEMUST

Meie koolitustel saab igal aastal laevajuhi tunnistuse üle 100 kursandi. Instruktor Elmo Saul on kogenud purjetaja ja kapten maailmameredel juba üle 10 aasta.

TEENUSED

Purjetamise õppereisid

Väikelaevajuhtide koolitused

Raadiosideoperaatori (SRC) koolitused

Laevarent Eestis ja välismaal

Koolitusklassid

Tartu: Ropkamõisa 10

Tallinn: Regati pst 1

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

SEYŠELLID

24.01-02.02.2020

Õhk +30 ja vesi +27 on Seyšellide standard. Siidpehme valge liivaga rannad, lopsakad rohelised palmid ja türkissinine vesi. See kõik on iseenesestmõistetav normaalsus. Lisa võrrandisse maailma ühed lahkeimad kohalikud, värske tooraine toiduvalmistamiseks, piiritu ookean ja mõnus meeskond laevas ning ideaalne purjetamispraktika ongi olemas.

HOLLAND

29.05-05.06.2020

Tuulikud ja puukingad, Euroopa üks vabameelsemaid ühiskondasid ja arvukalt kanaleid on need märksõnad mis Hollandiga seoses esimestena meelde tulevad. Seda, et Hollandi sisemerel on ka ideaalsed tingimused heaks purjetamispraktikaks, ei oota esimese hooga paljud. Tõusude ja mõõnadega arvestamised, madalike ja teiste laevade vahel navigeerimine - need on olulised võimalused saada korralikku purjetamispraktikat just Hollandis.

KANAARID

7.-14.03.2020

Igavese kevade saared Kanaarid pakvad varakevadel 28ndal laiuskraadil ühtaegu mõnusat sooja ja purjetamiseks sobivaid tuuli. Purjekaid saatvad pilootvaalad ja karastav ookeanivesi, mõnusad kalarestoranid ja piisavalt sadamakohti. Eelkõige aga hea võimalus 7 päeva jooksul ookeanipurjetamist praktiseerida.

Sel kevadel seilame Kanaaridel korraga kolme laevaga, seega tagasihoidlik miniregatt on ideaalne võimalus nädala jooksul õpitu kindlustamiseks.

ITAALIA

3.-10.10.2020

Merelt maale on meie arvates alati huvitavam vaadata kui maalt merele. Ehk tuleb see merearmastusest, aga võimalik et maalt merele on on enamus eestlasi Itaalias juba vaadanud. Sardiiniat peavad Itaallased ise enda purjetamise paradiisiks. Head tuuleolud, türkiissinine vesi ja saarestik, mis pakub vaheldust ka siis kui tahad jalga kuivale maale seada. Ja suvi kestab ka siis kui meil kodus juba sügistuuled puhuvad. Ööd kipuvad küll vara pimedaks, aga see annabki võimalust lahesoppides tähti vaadata või sadamas kohalike ja teiste purjetajatega aega veeta.

PURJETAMISE ÕPPEREISID 2020

HORVAATIA

5.-12.09.2020

12.-19.09.2020

19.-26.09.2020

Horvaatia on purjetamise praktiseerimiseks Euroopas üks parimaid paikasid. Sisemerel kuni KRKA rahvuspargini on ideaalsed tingimused pautimiseks ja halssimiseks. Arvukate saarte vahel seilates saab harjutada manöövreid. Hea kvaliteediga sadamad ööbimiseks ja sildumispraktikaks, mõnus kliima, imeline loodus ja külalislahked kohalikud. Just seetõttu purjetame Horvaatias 2020 sügishooajal kolmel järjestikkusel nädalal. Purjetamiskuu lõpetame Horvaatias joogareisiga!

PRANTSUSE POLÜNEESIA

10.-24.10.2020

Bora Bora, Tahiti, Raiatea, Tahaa ja teised võluvad väikesaared Prantsuse Polüneesia Seltsisaartel on meie sihtkohaks. Praktilise purjetamise vahele saate külastada vastavalt soovidele näiteks pärlijõge, vanillikasvatust, matkata mäkke päikesetõusu- või loojangut imetlema, nautida värsket toitu ja snorgeldada kristallselges ookeanivees.

MIS HINNAS SISALDUB?

Mugav kajutikoht hästivarustatud purjelaevas või katamaraanis.

Laeva lõppkoristus, voodipesu, laeva kindlustus ja turismimaksud kuuluvad laevarendi hulka. 

 

Purjereisidel on meie kasutada 

12-16m monohull või katamaraan, mis reeglina ei ole vanem kui 4 aastat. Rendilaevade suure kasutuskoormuse tõttu on 4-5 aastat laeva premium iga, peale seda hakkab kulumisaste tõusma. See sõltub siiski charterfirmast ja laevahoolduse tasemest. 

 

Aktiivse purjetamise reisidel hoiame meeskonna väikesena (ca 6), et kõik saaksid võimalikult palju praktikat.

Meie kogenud instruktorid on tugevad nii teoorias kui praktikas.

 

Instruktor on purjereisil osa meeskonnast. Merele minnes ja merel tegutsetakse ühiselt, kuid instruktori kogemused on need, millele tuginedes otsuseid vastu võetakse. 

Kipper vastutab reisil ka meeskonnaliikmete turvalisuse eest,

seega on oluline merel olles

tema juhiseid jälgida. 

 

Selle kõige kõrval on meie kipperid ka lihtsalt mõnusad reisikaaslased.

  

Roolimine, sildumine, purjede seadmine, manöövrid, navigatsioon - seda kõike saad soovi korral ühe purjereisi jooksul kipperi/koolitaja  juhendamisel praktiseerida. 

Lisaks purjetamisele õpid, kuidas valmistada toitu kõikuvas laevaköögis, kas magada tähistaeva all või kajutis, kust hankida värsket kohalikku toorainet ning sõlmida merel meeskonnatöö käigus uusi sõprussuhteid.