Image by Marc Wieland

KANAARID

12.-19. märts 2022
19.-26. märts 2022

Igavese kevade saared Kanaarid pakuvad varakevadel 28ndal laiuskraadil ühtaegu mõnusat sooja ja purjetamiseks soodsaid tuuli. Purjekaid saatvad pilootvaalad ja karastav ookeanivesi, mõnusad kohalikud restoranid ja piisavalt sadamakohti. Eelkõige aga hea võimalus 7 päeva jooksul ookeanipurjetamist praktiseerida.

Sel korral alustame ja lõpetame reisi Tenerife põhjaosas, Radazul sadamas, Tenerife North lennujaamast 15km kaugusel.

IMG_5727.jpg
Minorca

BALEAARID

mai 2022
kuupäevad täpsustamisel

Baleaaridest kuuldes tuleb alati meelde tüüpiline stseen postkaardilt - Vahemere süda, kus türkiissinine vesi on kaljude alla koopad uhunud ning kaldapealsed, mida katab vahemereline rohelus.

 

Mallorca, Menorca, Ibiza ja Formentera on justkui igaks aastaajaks loodud. Need Hispaania saared on teiseks koduks filmistaaridele, tippsportlastele ja isegi kuningliku pere liikmetele. Purjetades on parim valik Baleaaridest meile nädalaga kättesaadav. 

 

Purjetamiseks on parim aeg aprilli lõpust oktoobri keskpaigani. Reisi alustame ja lõpetame Mallorcalt, La Lonja sadamast, mis on Mallorca lennujaamast taksoga ca 10 ja bussiga ca 25 minuti kaugusel.

 

Image by Ibiza Ibiza Ibiza
Image by Damien Chaudet

PRANTSUSE POLÜNEESIA

oktoober-november 2022

118 saarest koosnev arhipelaag Vaikses ookeanis on oma kogupindalalt võrreldav Lääne-Euroopaga. See on ka ainus võrdlus, mida tuua.

 

Maailma üheks külalislahkeimaks paigaks peetavad Prantsuse Polüneesia saared kostitavad kõige sellega, mida Põhjamaa inimene ühelt puhkuselt ootab. Et tegemist on siiski ookeanipraktikaga, siis ühendad meeldiva kasulikuga. 

Prantsuse Polüneesias seilame katamaraaniga, mis mahutab 8 meresõpra. Kahe nädala jooksul külastame kindlasti Bora Bora, Taha ja Raiatea saari. 

Image by Kazuo ota

MIS HINNAS SISALDUB?

LAEVARENT

Mugav kajutikoht hästivarustatud purjelaevas või katamaraanis.

Laeva lõppkoristus, voodipesu, laeva kindlustus ja turismimaksud kuuluvad laevarendi hulka. 

 

Purjereisidel on meie kasutada 

12-16m monohull või katamaraan, mis reeglina ei ole vanem kui 4 aastat. Rendilaevade suure kasutuskoormuse tõttu on 4-5 aastat laeva premium iga, peale seda hakkab kulumisaste tõusma. See sõltub siiski charterfirmast ja laevahoolduse tasemest. 

 

Aktiivse purjetamise reisidel hoiame meeskonna väikesena (ca 6), et kõik saaksid võimalikult palju praktikat.

INSTRUKTOR

Meie kogenud instruktorid on tugevad nii teoorias kui praktikas.

 

Instruktor on purjereisil osa meeskonnast. Merele minnes ja merel tegutsetakse ühiselt, kuid instruktori kogemused on need, millele tuginedes otsuseid vastu võetakse. 

Kipper vastutab reisil ka meeskonnaliikmete turvalisuse eest, seega on oluline merel olles

tema juhiseid jälgida. 

 

Selle kõige kõrval on meie kipperid ka lihtsalt mõnusad reisikaaslased.

  

PURJETAMISPRAKTIKA

Roolimine, sildumine, purjede seadmine, manöövrid, navigatsioon - seda kõike saad soovi korral ühe purjereisi jooksul kipperi/koolitaja  juhendamisel praktiseerida. 

Lisaks purjetamisele õpid, kuidas valmistada toitu kõikuvas laevaköögis, kas magada tähistaeva all või kajutis, kust hankida värsket kohalikku toorainet ning sõlmida merel meeskonnatöö käigus uusi sõprussuhteid.