SEYŠELLID

24.01-02.02.2020

Õhk +30 ja vesi +27 on Seyšellide standard. Siidpehme valge liivaga rannad, lopsakad rohelised palmid ja türkissinine vesi. See kõik on iseenesestmõistetav normaalsus. Lisa võrrandisse maailma ühed lahkeimad kohalikud, värske tooraine toiduvalmistamiseks, piiritu ookean ja mõnus meeskond laevas ning ideaalne purjetamispraktika ongi olemas.

HOLLAND

24.-31.07.2020

Tuulikud ja puukingad, Euroopa üks vabameelsemaid ühiskondasid ja arvukalt kanaleid on need märksõnad mis Hollandiga seoses esimestena meelde tulevad. Seda, et Hollandi sisemerel on ka ideaalsed tingimused heaks purjetamispraktikaks, ei oota esimese hooga paljud. Tõusude ja mõõnadega arvestamised, madalike ja teiste laevade vahel navigeerimine - need on olulised võimalused saada korralikku purjetamispraktikat just Hollandis.

KANAARID

7.-14.03.2020

Igavese kevade saared Kanaarid pakvad varakevadel 28ndal laiuskraadil ühtaegu mõnusat sooja ja purjetamiseks sobivaid tuuli. Purjekaid saatvad pilootvaalad ja karastav ookeanivesi, mõnusad kalarestoranid ja piisavalt sadamakohti. Eelkõige aga hea võimalus 7 päeva jooksul ookeanipurjetamist praktiseerida.

Sel kevadel seilame Kanaaridel korraga kolme laevaga, seega tagasihoidlik miniregatt on ideaalne võimalus nädala jooksul õpitu kindlustamiseks.

SOOME

12.-18.08.2020

Mis saaks olla mõnusam, kui jätta lennureis vahele ja astuda purjejahti siinsamas Eestimaal. Just nii alustame 7-päevast purjereisi Turu saarestikku, alguse ja lõpuga Dirhami sadamast. Kalapüük, lõkkeõhtud saarel, manöövrid tiheda laevaliiklusega sadamates, navigatsiooniülesanded, paudid ja halsid. Kõik see mahub mõnusasse nädalasse siinsamas naaberriigi looduskaunis saarestikus.

taneli-lahtinen-J88r35Ac2ak-unsplash-2.j
PURJETAMISE ÕPPEREISID 2020

HORVAATIA

5.-12.09.2020

12.-19.09.2020

19.-26.09.2020

Horvaatia on purjetamise praktiseerimiseks Euroopas üks parimaid paikasid. Sisemerel kuni KRKA rahvuspargini on ideaalsed tingimused pautimiseks ja halssimiseks. Arvukate saarte vahel seilates saab harjutada manöövreid. Hea kvaliteediga sadamad ööbimiseks ja sildumispraktikaks, mõnus kliima, imeline loodus ja külalislahked kohalikud. Just seetõttu purjetame Horvaatias 2020 sügishooajal kolmel järjestikkusel nädalal. Purjetamiskuud alustame Horvaatias jooga- ja purjetamise reisiga!

ATLANDI PURJEREIS MALLORCA-TENERIFE

10.-31.10.2020

2020 sügisel plaanime ette võtta 3 nädalase purjereisi Mallorcalt läbi Maideira Tenerifele

See purjetamispraktika sobib sulle, kui oled juba mõned korrad purjeka peal kätt proovinud ja tahad oma oskusi täiendada. Esmakordsetele purjetamishuvilistele me seda reisi ei soovita, kuna olud on mõnevõrra "põnevamad". 

Kui tunned, et see kõik on just sinule ning tahad sügisel oma oskuseid lihvida pikamaa ookeanipurjetamisel, siis võta meiega ühendust, et saaksime ka sind plaanide täpsustudes kursis hoida.

Kirjuta oma huvist:

mereli@saulsailing.ee

MIS HINNAS SISALDUB?

Mugav kajutikoht hästivarustatud purjelaevas või katamaraanis.

Laeva lõppkoristus, voodipesu, laeva kindlustus ja turismimaksud kuuluvad laevarendi hulka. 

 

Purjereisidel on meie kasutada 

12-16m monohull või katamaraan, mis reeglina ei ole vanem kui 4 aastat. Rendilaevade suure kasutuskoormuse tõttu on 4-5 aastat laeva premium iga, peale seda hakkab kulumisaste tõusma. See sõltub siiski charterfirmast ja laevahoolduse tasemest. 

 

Aktiivse purjetamise reisidel hoiame meeskonna väikesena (ca 6), et kõik saaksid võimalikult palju praktikat.

Meie kogenud instruktorid on tugevad nii teoorias kui praktikas.

 

Instruktor on purjereisil osa meeskonnast. Merele minnes ja merel tegutsetakse ühiselt, kuid instruktori kogemused on need, millele tuginedes otsuseid vastu võetakse. 

Kipper vastutab reisil ka meeskonnaliikmete turvalisuse eest,

seega on oluline merel olles

tema juhiseid jälgida. 

 

Selle kõige kõrval on meie kipperid ka lihtsalt mõnusad reisikaaslased.

  

Roolimine, sildumine, purjede seadmine, manöövrid, navigatsioon - seda kõike saad soovi korral ühe purjereisi jooksul kipperi/koolitaja  juhendamisel praktiseerida. 

Lisaks purjetamisele õpid, kuidas valmistada toitu kõikuvas laevaköögis, kas magada tähistaeva all või kajutis, kust hankida värsket kohalikku toorainet ning sõlmida merel meeskonnatöö käigus uusi sõprussuhteid. 

ÜLE 10 AASTA KOGEMUST

Meie koolitustel saab igal aastal laevajuhi tunnistuse üle 100 kursandi. Instruktor Elmo Saul on kogenud purjetaja ja kapten maailmameredel juba üle 10 aasta.

TEENUSED

Purjetamise õppereisid

Väikelaevajuhtide koolitused

Raadiosideoperaatori (SRC) koolitused

Laevarent Eestis ja välismaal

Koolitusklassid

Tartu: Ropkamõisa 10

Tallinn: Regati pst 1

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon