top of page

MIDA KAASA VÕTTA JA KUIDAS PAKKIDA?

Meie õppereisid toimuvad reeglina soojades vetes ja mahedas suvises kliimas. Seetõttu ei ole suurt pagasit vaja. Samuti ei ole vaja erilist purjetamise- ning tormiriietust. Mõnusad suvised riided ja kerge tuulejakk on piisav. Jalanõusid võiks olla kaasas 2-3 paari. Laevas toimetamiseks kerged heledama tallaga tennised või purjetamise kingad, mugavad jalanõud linna peal jalutamiseks. Praktiliseks osutuvad ka "rannaplätud" ja ujumisriided.

NB! Laeva võetav pagas olgu kerges pehmes kotis, mis on suuteline võtma laevas olevate hoiupaikade vormi. Kui klassikaline reisikohver on lennuks hädavajalik, siis tuleb see laevas lahti pakkida ja kohver sadamasse hoiule jätta.

Arvesta, et enamasti ei ole purjejahtides lukustatavat seifi vms. Maale minnes jätab igaüks oma isiklikud asjad laeva omal vastutusel. Soovitame kaasa võtta ainult õppereisiks vajalik, et säästa ruumi ja mitte kulutada liigset energiat oma asjade pärast muretsemisele.  

Kontrolli enne õppereisile tulekut, et sinu reisidokumendid oleksid kehtivad. Euroopas toimuvate õppereiside puhul on mõistlik omada kehtivat Euroopa ravikindlustuskaarti (saad tellida eesti.ee lehelt Eesti Haigekassa käest). Samuti soovitame teha asjakohane reisikindlustus. 

MILLINE ON ÕPPEREISI PÄEVAPLAAN?

Tegemist on eelkõige purjetamise praktikaga, seega päevaplaan sõltub palju tuulest. Mitu kuud ette täpseid marsruute paika pannes eksitaksime sind, sest tegelikud ilma- ja tuuleolud teevad plaanides korrektuure väga lühikese etteteatamisega. 

Samuti sõltub päevaplaan oluliselt meeskonna kollektiivsetest ootustest ja otsustest. Reeglina ärgatakse laevas 8-9 vahel, süüakse mõnus ühiselt valmistatud hommikusöök ja suundutakse merele. Vahel võib ka juhtuda, et laev on merele jõudnud veel enne kui kogu meeskond ärkab, et nautida hommikusööki merel päikesetõusu saatel. Laevas valmib tavaliselt ka lõunasöök ning pärastlõuna on meeskondliku otsuse tulemusena kas aktiivne purjetamine või siis kaldapealsete oludega tutvumine. Õhtusöögile suundume sageli kaldapealsetesse restoranidesse. 

Kindlasti soovitame õppereisidel osalejatel olla valmis paindlikkuseks ja mõningaseks spontaansuseks. Ükski õppereis ei ole teisega äravahetamiseni sarnane, sest lisaks tuulele mõjutavad õppereisi ka meeskonna ühised soovid.

KUIDAS TOIMUB MAKSMINE?

Saul Sailing OÜ väljastab sulle peale broneerimissoovi saamist arve õppereisi maksumuse ulatuses. Arve tuleb tasuda pangaülekandega, et koht õppereisil garanteerida. Juhul, kui soovid tasuda sularahas, osade kaupa vms, võta meiega ühendust ja leiame koos sulle sobiva lahenduse.  
Juhul kui peale registreerimist ja õppereisi tasu maksmist selgub, et sa siiski ei saa osaleda, püüame ühiselt leida sulle asendaja. Asendaja mitteleidmise korral ei saa me kahjuks õppereisi maksumust tagastada, kuid mida varem oma plaanid paika paned, seda kindlam on, et kõik kulgeb plaanipäraselt.

KUIDAS JA MILLAL TOIMUB LAEVA SISSE- JA VÄLJAREGISTREERIMINE?

Laevade vastuvõtmise ja üleandmise eest hoolitseb Saul Sailing meeskond. Kui sul on huvi neid protseduure kaasa teha (näiteks soovid tulevikus ise välismaal laeva rentida) siis anna meile sellest ette märku. Laeva vastuvõtmine toimub õppereisi esimesel päeval vahemikus 14-17 (sõltuvalt sihtkohast ja charterfirma reeglitest), laev peab olema tagasi kodusadamas õppereisi eelviimasel päeval kella 17ks ning laevast peame välja kolima õppereisi viimase päeva hommikul kella 8-9 vahel. 

Charterfirmade reeglid võivad erinevates sihtkohtades pisut erineda. Kui oled õppereisile registreerinud, siis anname sulle kindlasti teada just sinu õppereisi kellaajad. Nendega on hea arvestada lendude broneerimisel. 

KUIDAS MA KOHALE SAAN?

Saul Sailing OÜ ei ole reisibüroo ning ei vahenda lennupileteid ega paku kohapeal reisikorralduse teenuseid. Seega tuleb lennupiletite, reisikindlustuse ja maapealse transpordi eest sihtkohas hoolitseda õppereisil osalejal endal. Samuti majutuse eest, kui jõuad sihtkohta enne õppereisi algust või plaanid sinna jääda pikemaks peale õppereisi lõppu. 

Kindlasti saame sulle aga anda nõu enda kogemustele tuginedes, et sinu kohalejõudmine õppereisile ja pärast seda koju tagasi kulgeks võimalikult mugavalt. Kui meeskond komplekteeritud loome WhatsApp vm rakenduses õppereisi meeskonna grupi. Seal saate omavahel reisiinfot vahetada ja transpordijagamises kokku leppida.

Kui sinu lennuplaan peaks õppereisile tulles muutuma (lend hilineb vms), siis anna Saul Sailing kontaktisikule sellest esimesel võimalusel teada. Siis teeme sadamast väljumise plaani vastavalt sinu tegelikule saabumisele ümber. Hilinemise tõttu kedagi kaldale maha ei jäeta :)

MILLEGA VEEL ARVESTADA?

Kui sul on õppereiside kohta küsimusi, siis küsi neid julgesti enne õppereisile registreerimist. 

Kui sa soovid õppereisile kaasa võtta kedagi, kes ei ole varem purjetanud või kes ei soovi aktiivses purjetamises kaasa teha, siis ka see on okei, lihtsalt räägi meiega sellest.

Kui sa ei ole varem merel/ookeanil purjetanud ja sa kardad merehaigust, ka siis võid meiega sellest rääkida. Tõsi on, et mitte keegi ei ole 100% merehaiguse eest kaitstud. Mõned lihtsad indikaatorid aitavad siiski tuvastada, kui suur on tõenäosus, et sind merehaigus tabab. Isegi, kui tõenäosus on suur, ei ole purjetamine sinu jaoks kindlasti välistatud. Organism kohaneb reeglina 3 päevaga ja kui sa ei soovi nii kaua oodata, siis räägi oma perearsti või apteekriga ja usu, et nende poolt pakutavad ravimid või plaastrid aitavad. 

Kui sa ei tea, kas sulle meeldib veeta nädal võõraste inimeste keskel, siis me kinnitame sulle, et võõrastest saavad kiiresti tuttavad ning õppereisi lõpuks sageli juba sõbrad. Merel toimub elu teises rütmis ja kuna tegutseme meeskonnana, siis unustame kiiresti, et me varem üksteist ei tundnud. Kui mõte võõra inimesega kajuti jagamisest tundub sulle siiski võõristust tekitav, siis kõige lihtsam viis on "rääkida ära" mõni sõber või pereliige, kes sinuga koos õppereisile tuleb :)

KELLEGA ÜHENDUST VÕTTA?

Kui sul on küsimusi õppereiside korraldusliku poole, registreerimise, maksmise vms-ga, siis aitab sind hädasti meie õppereiside korraldaja Mereli. 

Temaga saad kontakti e-posti teel: mereli@saulsailing.ee või telefonitsi: 523 7785. 

E-kirjadele vastame reeglina 1 ööpäeva jooksul.

bottom of page