top of page
SARDIINIA & KORSIKA
Üks purjetamisreis, kaks riiki!
Järgmised purjetamispraktikad Sardiinias ja Korsikal toimuvad:
7.-14.09.2024
14.-21.09.2024

 
Sihtkoht

Kaks riiki ühe purjetamisreisiga? Jah, just nii, sest sellel 7-päevasel purjetamispraktikal naudime nii Prantsusmaa kui Itaalia külalislahkust purjetades kahe paradiisisaare Sardiinia ja Korsika vahel.

Vahemere suuruselt teine saar Sardiinia on tuntud oma kristallselge vee ja maaliliste randadega rannajoone  poolest. Sestap on see päikest, merd ja lõõgastust otsivate turistide seas üks populaarsemaid sihtkohtasid. Eriti hinnatud on saare kirdeosa Costa Esmeralda oma puutumatu looduse poolest.  Meie purjetamispraktika raames saad  seda ilu nautida mere poolt vaadates ja Vahemere suuruselt neljanda saare poole seilates.

 

Viimasena viitame muidugi Korsikale, mis on tuntud kui "Kauniduse saar". Korsika rannajoon on Sardiiniaga võrväärselt muljetavaldav. Dramaatilised kahljuseinad, neisse peidetud looduslikud koopad ja kristallselget vett raamivad liivarannad loovad purjetama õppimisele kauni tausta.

sara-darcaj-Usi-3bbvF-s-unsplash.jpg
matteo-pilleri-Sr0NZqfOcek-unsplash.jpg
Ilma- ja tuuleolud

Sardiinia-Korsika september on justkui parim Eesti suvi. Päevane palavus peatub 26 soojakraadi ümber ning õhtu ei jahene rohkem kui 17 kraadini. Merevesi on 23 kraadi ning õhuniiskus on madal. Septembrikuus näevad need saared sademeid keskmiselt kaheksal päeval kuus, rohkem keskendutakse faktile, et 12 päevavalgusega tunnist 8 on päikeselised.  

The average high reaches 26ºC in September, which has pleasant evenings that cool to 17ºC. The sea temperature's 23ºC, while humidity's low. Average rainfall's 24mm over eight rainy days, and you can expect there to be eight hours of sunshine from the 12 hours of daylight each day.

Purjetamisplaan

Külastame väikeseid vanu ajaloolisi linnasid, jääme ankrusse loodusparkides, puhkame liivarandadel, sööme hästi ja loomulikult õpime purjetama. Tuult purjetamiseks selles piirkonnas jagub, eriti septembris! Meie marsruudil - Sardiinia kirde- ja põhatipu ja Korsika lõunaosa vahel on tuuled piirkonnas kõige stabiilsemad.

Meie purjejahi kodusadam asub Olbia rahvusvahelisest lennujaamast 12 km kaugusel, seega alustame ja lõpetame purjetamispraktika Portisco sadamalinnas.  Võtame mööda Sardiinia kirderannikut suuna Korsika poole. Meie purjetamisteele jääb imeline Costa Esmeralda, Maddalena arhipelaag ja San Pietro saar. Korsikal külastame kindlasti Bonifaciot. Siin asuvad looduslikud sadamad on ühed unikaalseimad Vahemeres. Asudes sügava fjordi tipus, on jahid kaitstud tuulte eest pea kõigist suundadest, mis võimaldab meil rahulikult maad avastada, nautida Bonifacio vanalinna, imetleda ajaloolistelt kaitsemüüridelt vaadet Sardiinia põhjarannikule ning degusteerida kohalikes kohvikutes ja restoranides Prantsuse köögikultuuri. 

Meie purjereisidel kujuneb lõplik marsruut, ankrupaikade ja sadamate valik meeskonna ühiste otsuste tulemustena, sest lisaks praktilistele purjetamisoskustele soovime anda ka oskuseid iseseisvateks purjetamisreisideks tulevikus.

Septembris on suuremad turismimassid piirkonnast lahkunud, mis tähendab ühtlasi rohkem ruumi sadamates ja ankrupaikades. Seega saab meile osaks rohkem luksust valida ankrupaikades koht esireas, et imetleda piltilusaid kalurikülasid, leida einestamiseks väikeseid rannarestorane ja strollida sadamakaidel. Ühtlasi tähendab masside lahkumine, et loodus saab aega taastuda, mis suurendab meile tõenäosust kohata delfiine ja kilpkonnasid. 

tommy-krombacher-t5LCEW9sy0w-unsplash.jpg
Registreerimisinfo

7.-14.09.2024

14.-21.09.2024

Praktika algus ja lõpp:

Portisco sadam, Sardiinia

1190 €

Instruktor ja koolitaja

Riho%20Teidla%20pilt_edited.jpg

Riho Teidla

Instruktor

IMG_6781.HEIC

Jüri Sõber

Õppereisi maksumus sisaldab:

  • 7 ööd majutust purjejahi 2-kohalises kajutis;  6 päeva purjetamispraktikat kogenud instruktori juhendamisel, laevarenti ja deposiidi kindlustust; voodipesu ja käterätte laevas; vajalikku varustust pardal toidu valmistamiseks; jahi lõppkoristust.

Õppereisi maksumus ei sisalda:

  • toitu ja jooke jahi pardal, kaldapealset meelelahutust, sadamatasusid, laevakütust, sihtkohta ja sadamasse reisimise kulusid, turismimakse, reisikindlustust.

Osalemise tingimused:

  • Kuni purjetamispraktika kuupäevad ja maksumus ei ole avalikult kodulehel välja kuulutatud, saab registreerida huvi. Kõigile huvi registreerijatele saadetakse purjetamispraktika detailne info esmajärjekorras, 48h enne reisi avalikult väljakuulutamist. 

  • Ühele purjetamispraktikale pääseb kuni 6 huvilist registreerimise järjekorras. 

  • Koha kindlustamiseks tuleb registreerimisinfo avalikustamise järel täita registreerimisvorm ning tasuda 50% purjetamispraktika maksumusest 5 päeva jooksul. Teine osamakse (50%) tuleb tasuda 40 päeva enne õppereisi algust. 

  • Juhul, kui praktika tasu ei ole makstud tähtaegselt, on purjetamispraktika korraldajal õigus pakkuda kohta järgmistele huvilistele. 

  • Juhul, kui registreerimise ja tasu maksmise järel tekib vajadus osalemine tühistada, palume leida endale asendaja või võtta esimesel võimalusel Saul Sailingu kontaktisikuga ühendust. Kui broneeritud kohale õnnestub leida järgmine huviline, maksame kogu tasutud ettemaksu tagasi.

bottom of page