top of page
KREEKA
15.-22. august 2020
SIHTKOHT
KLIIMA
 
REISIPLAAN
 
 
LAEV JA MEESKOND

Lend Aadria mere rannikule Horvaatia suuruselt teise linna Spliti lennujaama kestab Tallinnast või Riiast pisut alla 3 tunni. Horvaatia on saanud eestlastele viimaste aastatega üheks lemmikuks suvepikenduse sihtkohaks. Purjereisil on võimalik seda enam kui 1000 saarega riiki avastada mere poolt vaadates. Vabadus seilata ühelt saarelt teisele, peatuda hea kvaliteediga sadamates või vaiksetes lahesoppides tähistaeva all, valmistada toitu värskest toorainest laevaköögis või maitsta kohalikke hõrgutisi rannarestoranides - seda kõike Horvaatias saab. Eelkõige aga saab Horvaatias mõnusalt purjetamisoskuseid omandada või juba olemasolevaid oskuseid lihvida.

Päevad on augusti keskpaigas mõnusalt suvesoojad. Maismaal ehk isegi palavad. Merel teeb sügisele vastu minnes kogunev tuul olemise mõnusaks. Reisikott Kreekas koosneb ikka peamiselt kergetest riietest ja päikesekaitsekreemist. 

Alustame purjereisi Ateena lennujaamast 35 minutilise autosõidu kauguselt, Lavrioni sadamast. Ideaalne asukoht Egeuse mere ja Saronici lahe vahel võimaldab purjetada nii Peloponnese poolsaare ümber asuvatele väikesaartele kui ka maagilises Küklaadi saarestikus. Peloponnese poolsaare ümbrus on ideaalne nädalaseks purjeretkeks. Arvukad saared on eripalgelised ja sügisene Meltemi tuul pakub põnevust ka juba kogenud purjetajatele.

Laeva saame kätte reisi esimesel päeval (laupäev) kella 15.00st ning laevast peame välja kolima reisi viimase päeva (laupäeva) hommikul kell 9.00. Kodusadamas oleme tagasi reisi eelviimase päeva õhtupoolikul. 

 

Nädalase purjetamise õppereisi marsruuti seame vastavalt tuulele ja tujudele. Maale astume vastavalt meeskonna soovidele, olgu selleks siis tahtmine näha 5st sajandist pärit Kreeka jumalanna Aphaia templit Aegina saarel (see saar on muuhulgas kuulus imeliste pistaatsiapähklite poolest), lasta endale serveerida parimaid mereande kosmopoliitse ja värvikireva Porose saare restoranides või nautida vaikust mootorsõidukitevabal Hydra saarel. Kui jalad veel ka retke lõpuks kerged ja soov Kreeka turismivabasid piirkondasid avastada, siis ootab meid Kea, parima lühikeste matkaradade võrgustikuga väikesaar, Küklaatidest lähim mandrile.

Sadamad on Kreekas tasuta ja nagu arvata võibki, seetõttu ka keskpärase kvaliteediga. Praktilised vajadused saab sadamates korda ja alati pole rohkemat tarviski. 

Õppereisi võtame ette maksimaalselt 4 aastat kasutuses oleva 4 kajutiga monohulliga. Õppereisi jooksul saavad kõik meeskonnaliikmed praktiseerida nii rooli- kui soodimehe rolli, teha sildumisharjutusi ja harjutada meeskonnatööd manöövreid sooritades. Meeskonna valmisoleku korral mahub Kreeka õppereisi kavasse ööpurjetamine ning palju navigatsiooniharjutusi. Kõike ikka kogenud instruktori juhendamise ja valvsa pilgu all.

INSTRUKTOR RIHO TEIDLA

3 x 2-kohalist kajutit

6 meeskonnaliiget + instruktor

ÕPPEREISI MAKSUMUS

780 eurot

Hinnas sisaldub: laevarent, koht kahekohalises kajutis, Horvaatia turismimaks, kogenud instruktori juhendamine kogu õppereisi jooksul.

Hinnale lisandub: kulud lennureisile, söögi- ja joogi ning kohapealse meelelahutuse kulud, laevakütus ja sadamamaksud. Keskmiselt jäävad Horvaatias õppereisil osalejate kohapealsed kulud Horvaatia õppereisil 300-500 euro vahele.

Lisainfo ja koha broneerimine: mereli@saulsailing.ee või +372 523 7785

Enne broneerimist loe ka õppereiside meelespead.

Saul Sailing ei ole reisibüroo. Seetõttu tuleb õppereisil osalejal sihtkohta jõudmiseks vajalik reis ise korraldada. Soovitame teha ka reisitõrke ja tervisekindlustus ning kaasa võtta Euroopa raivkindlustuse kaart (saab tellida eesti.ee keskkonnast).

bottom of page