top of page
PRANTSUSE POLÜNEESIA
10.-24. oktoober 2020
Purjetamine paradiisisaartel -  Bora Bora, Tahiti, Raiatea
SIHTKOHT
KLIIMA
REISIPLAAN
 
 
 
LAEVAD JA MEESKONNAD

Prantsuse Polüneesia nagu nimi viitab on Prantsusmaa territoorium. Seega tehniliselt asud Euroopa Liidus, kuigi ca 30 lennutunni kaugusel kodust. 118 saarest koosneva maapealse paradiisi avastamiseks on kõige parem ette võtta purjetamisreis. Nii jõuad 10 päeva jooksul vähemalt kõik nimekamad saared läbi vaadata, aga teekonnale satub ka vähem kõlavate nimedega sama kauneid paikasid. Meie 10 päevase purjetamise õppereisi jooksul külastame saarestiku pärle. Romantiliseimaks saareks nimetatud Bora Borat, vaikse ookeani kuningannaks ristitud Tahitit, pühaks saareks peetavat Raiatead ja Eedeni aeda Huahine saart. 

Oktoober on Eurooplastele selles troopilises piirkonnas üks mugavamaid. Temperatuur jääb ööpäeva lõikes +22 ja +26 vahele. Vaikse ookeani veetemperatuur on saarestikus keskmiselt +24. Vihma- ja tormisema ilma periood (november) ei ole veel alanud. Mõne kerge ja karastava vihmahoo võime saada, kuid see on pigem hetkeline nähtus.

Alustame 10-päevaste purjetamise õppereisidega Raiatealt. Charterlaevade põhiline sadam on ühe lühikese (ca 45 min) siselennu kaugusel rahvusvahelisest Tahiti lennujaamast.  

10-päevase õppereisi marsruuti seame vastavalt tuulele ja tujudele. Meie marsruut keskendub Society Island piirkonnale, kus lisaks põhisaartele Tahitile ja Raiateale võtame suuna ka Bora-Bora, Tahaa, Maupiti ja Huahine saartele. Et kontakti maaga mitte kaotada, on võimalik võtta ette matkasid saarte tippudesse päiksetõusude- ja loojangute imetlemiseks, uurida elu kohalikes vanilliistandustes ja külastada pärlifarme. Loomulikult püüame luua häid suhteid kohalikega, hankides neilt värsket kohalikku toorainet laevaköögis mõnusate einete valmistamiseks.

Kuna õppereisi esmaseks eesmärgiks on purjetamise praktiseerimine, siis ei ole õppereisi plaan detailselt paigas. Lähtume tuulest ja valime marsruute ühise meeskonnana vastavalt sellele.

Õppereisi jooksul saavad kõik meeskonnaliikmed praktiseerida nii rooli- kui soodimehe rolli, teha sildumisharjutusi ja harjutada meeskonnatööd manöövreid sooritades. Õhtud veedame sadamates või ankrukohtades, kuna Prantsuse Polüneesias ei ole ööpurjetamine lubatud. 

INSTRUKTOR ELMO SAUL

Katamaraan

4 x 2-kohalist kajutit

7 meeskonnaliiget + instruktor

ÕPPEREISI MAKSUMUS

2260 eurot

Hinnas sisaldub: laevarent - ruumikas ja mugav katamaraan, koht kahekohalises kajutis, kogenud instruktori juhendamine kogu õppereisi jooksul.

Hinnale lisandub: kulud lennureisile, söögi- ja joogi ning kohapealse meelelahutuse kulud, laevakütus ja sadamamaksud. 

Lisainfo ja koha broneerimine: mereli@saulsailing.ee või +372 523 7785

Enne broneerimist loe ka õppereiside meelespead.

Saul Sailing ei ole reisibüroo. Seetõttu tuleb õppereisil osalejal sihtkohta jõudmiseks vajalik reis ise korraldada. Soovitame teha ka reisitõrke ja tervisekindlustus ning kaasa võtta Euroopa raivkindlustuse kaart (saab tellida eesti.ee keskkonnast).

bottom of page