top of page

PURJETAMISPRAKTIKA ANATOOMIA

Korraldame purjetamispraktikaid meredel ja ookeanidel üle ilma. Sobid meiega purjetama, kui alles alustad purjede all miilide kogumist või ka siis, kui esmased kogemused juba olemas, aga iseseisvumiseks on vaja lihvida kindlaid oskuseid. Muidugi on laevas ruumi ka neile, kes tahavad esialgu lihtsalt purjede all puhata ja kõrvalt jälgida, kuidas alus tuule jõul liikuma saada.

Paindlik päevaplaan

Purjetamispraktika päevaplaan ei ole kunagi kivisse raiutud. Marsruudil on kindel algus ja lõpp, kuid see mis juhtub vahepeal, sõltub peamiselt ilmast (loe: tuulest), aga ka meeskonna ühistest otsustest. Paljudes sihtkohtades tuleb valmis olla ööpurjetamiseks, sest see on oluline oskus, kui tahad kunagi iseseisvalt purjetada. Päevadesse mahub alati ka maade avastamist, ujumist, head toitu ja mõnusat niisama olemist. 

Fookus purjetamisel

Kui Sa kujutad ette valju muusika ja ohtra napsuvõtmisega pidu merel, siis ei ole meie reis Sinule. Meie reisidel on hea (sageli kohalik) vein igati omal kohal. Vahel juhtub ka, et keegi võtab välja kitarri ja kaasa laulavad kõik sõltumata lauluoskusest, mõnikord satume mõnes sadamarestoranis ka spontaanseid tantsusamme tegema. Argimuresid saab unustada mitut moodi. Meie reiside fookus on aktiivsel purjetamisel.

Käed külge

Purjetamispraktika oluline osa on meeskonnatöö. Me ootame, et kõik kes meeskonnaga liituvad, on valmis käed külge panema. Olgu see siis roolimehe rollis, purjede seadmisel, toidu valmistamisel ja laeva varustamisel. See loob meeskonnatunde, kus kõik panustavad võrdselt heade emotsioonide ja mäletuste loomisele. Ja muidugi õpetab! Kõike, mida kunagi iseseisvalt purjetamisreisi ette võttes vaja läheb.

Kultuurisaadikud

Purjetamisreisidel satume lisaks suurtele linnadele ka väikestesse lahesoppidesse ja nendega piirnevatesse küladesse. Peame alati oluliseks õppida tundma kohalikku kultuuri ja seda austama. Käitume nii nagu kohalikud tavad eeldavad. Kõige selle käigus ei unusta me, et meie oleme oma riigi ja kultuuri saadikud. Purjetamisreisid on suurepärane võimalus kultuuride segunemiseks, sest lisaks meile ja kohalikele, kohtame sadamates ka paljude teiste riikide ja kultuuride esindajaid.

Võõrastest sõpradeks

Palju küsitakse - kuidas näeb välja elu "kitsal" territooriumil nädala või kaks võhivõõraste inimestega. Meie reisidel on inimesi igalt elualalt ja üsna erinevas vanuses. Kuna purjetamisreisile jõuavad reeglina avatud südame ja maailmavaatega inimesed, kellel ühine kirg, siis leitakse sama rütm ja keel kiiresti. Meie reisid on olnud heaks taimelavaks uute purjetamissõprade leidmisel, kellega tulevikus koos iseseisvalt purjetama minna.

Massiturismist eemal

Purjetamispraktikad ei toimu sihtkohtades reeglina kunagi turismi kõrghooajal. Sest purjetamiseks sobivad tingimused on ka enne ja pärast tavapärase turismihooaja algust. Lisaks pääseb purjekaga ligi neile paikadele, kuhu keskmine rannaturist ei satu. Võtame alati eesmärgiks valida ka vähemtuntud sadamaid, seame ennast sisse vaiksetes ankrupaikades, et valgusreostus tähevaatlust ei segaks. Kuid loomulikult mahutame kavasse ka piirkonna olulisemad vaatamisväärsused, mere poolt. 

bottom of page