Comment

Kuhu lähevad ja kes nad on? 

Mis küll on sellele inimese peas, kes selliseid... reise ette võtab?
TEEKOND


MEESKOND

Veljo Sepp,  Merike Toomet,  Kaur Kuura,  Elmo Saul

Kaur Kuura

kapten

Enne kui päike on tõusnud haripunkti ning päeva hiilgavaim ja kauneim hetk on saabunud on Kauril juba suur hulk laevatöid tehtud. Toimekas.  Tugeva spordi- ja jooksmise harrastajana on ta heas füüsilises vormis. Mul on tunne, et talle meeldivad väljakutsed, võtab need vastu, paneb end proovile. Aga sealjuures jagub mehel piisavalt kainet meelt, et seada prioriteediks "ohutus". Enamus mehi hukkuvad looduses uhukse kätte. Kaur austab merd ja ookeani. Ta teeb ürgse naisenergiaga koostööd. Seda vihale ajades on teada, kes võidab, kes kaotab. Kauril on noore mehena julget peale hakkamist ja uljust aga samas ka piisavalt tark, et olla vahva kapten.  Pärnu mehena on ta lisaks puidu- ja metsatööstusele  hakanud tegelema merendusega. Tema eestvedamisel pakub "OÜ Sinised Lained" merematkasid ja laevarenti.
Veljo Sepp
pootsman, navigaator, tüürimees, motorist ja tekimadrus

Vana rahu ise. Kerge muigega suul, enne mõtleb kui ütleb. Paljude erinevate valdkondade teadmiste-, oskuste- ja töökogemustega noormees. Hea tehniline taiplikus ja sõlmede osav, kiire käsitlemine aitab teda laeva haldamisel ning teeb tekitööd sujuvaks.  Nagu koorelahutaja rehkendab Veljo aju matemaatilisi tehteid - see võimaldab kiire ja veatu peilingute võtmise, kurside määramise, nende parandamise ja kaardile kandmise. Lisaks veel hea keele oskus, mis on vajalik eririikide sadamaid külastades ja VHF raadio teel suhtelmiseks. Noore purjetaja suunurki tõstab iga kord purjede heiskamine. Küsisin tihti, mis tunne praegu sees on, mis mureks või mis meelel? Veljo vastustes kõlas alati läbi üks joon - näiteks, "Hea vaikne ja rahulik oli öösel üksi sõita." "Rahulikk tunne on!"  Veljo on sõbralik ja ilmselt parim kaaslane Kaurile sellel teel.

Merike Toomet
fotograaf
madrus, sooditüdruk ja laevakokk

Merike märkab detaile ja hetki, mida tormakad mehed ei pane tähele. Tal õnnestub loomuliku andega kõik fotodele püüda. Ilmselt on fotograafi töö kogemus teda õpetanud olema õigel ajal õiges kohas. Nüüd mõistan paremini,  miks Merike taipas madrusena vendriga alati seal platsis olla, kus seda kõige rohkem vaja läks või miks ta õigel hetkel vööris juhtus olema, et kaimadruselt sildumisots vastu võtta ja osava liigutusega see knaapi kinnitada. Mööda minnes haaras ta õigel hetkel soodist ja sikutas seda naiseliku tarkusega. Ta märkab ja jälgib "mängu".  Ja muidugi kambüüsis, loksuvate lainetega ja korralikult kreenis laevapliidil kokata pole üldse lihtne. Kui mina olin tugeva toidupõhja valmis teinud, pani tema rõõmsa naeratusega i-le täpi, taldrikutele salati, salatile kastme või lihale roosmariini võrse.
Mina naudin, kui laev töötab, sõidab ja meeskond on rahul :)


Add a comment

Email again: